Самі впливові представники інтернету

Перше місце займають Ерік Шмідт, Ларрі Пейдж і Сергій Брін, Керівники Google

Коли курс ваших акцій досягає 500 дол. США за штуку, ваша загальна вартість становить 33 млрд. Готівкою, і ви керуєте найбільш відвідуваною пошуковою системою в Інтернет, то ви можете собі дозволити робити практично все, що завгодно. Невеликий проект Сергія Бріна і Ларрі Пейджа з Стенфорда виріс в саму часто згадувану компанію в Веб, а його назва стала одним з небагатьох слів, що перетворилися в дієслово. Шмідт пішов з Novell і увійшов до ради директорів Google в 2001 році, а незабаром став виконавчим директором компанії. Підкоривши світ мережевої реклами, Google, здається, готується до серії покупок. Відбилося в заголовках всіх новин придбання YouTube стало великим кроком до повного домінування в мережі.

Друге місце займає Стів Джобс, виконавчий директор Apple

Без сумніву, вам вже набридла галас, що супроводжує кожен крок CEO Apple, але коли заклик одну людину за музику, вільну від DRM, відгукується в усьому світі, важко ігнорувати силу, якою він володіє. Джобс популяризував законну завантаження музики, телепрограм і фільмів. І хоча iPhone вийде на ринок тільки через п’ять місяців, його демонстрація на виставці MacWorld Expo передбачала, що даний продукт в кінцевому підсумку призведе до популярності доступу до Інтернет з мобільного пристрою.

Третє місце займає Брем Коен, співзасновник BitTorrent

Такі пирингові мережі, як KaZaA і eDonkey, абсолютно застаріли. Майбутнє за BitTorrent, плодом роздумів чарівника від математики і вундеркінда програмування Брема Коена. Розроблена в 2001 році BitTorrent стала популярним способом завантажувати великі файли (наприклад, фільми), за допомогою компромісом між навантаженням на комп’ютери і пропускною спроможністю каналу. Здатність технології справлятися з великими файлами принесла Коену проблеми з Американською асоціацією кіно, яка зажадала, щоб з мережі BitTorrent було прибрано зміст, що охороняється авторськими правами. Але ця невдача не забарилася руху. Повідомляють, що більше третини всього трафіку в Веб йде від клієнтів BitTorrent. З тих пір BitTorrent і важковаговики в сфері розваг об’єднали зусилля. Нова мережа BitTorrent Entertainment Network недавно була запущена з сотнями схвалених галуззю фільмів, телепрограм, ігор і пісень, які можна купити або взяти напрокат.

На четвертому місці Майк Морхейм, президент Blizzard Entertainment

У всесвіті мережевих ігор є World of Warcraft, і є всі решта. Завдяки 8 мільйонам гравців у всьому світі Blizzard заробляє на WoW близько 1,5 млрд. Дол. США в рік. І кожен гравець зобов’язаний Майку Морхейм своїм шансом – якщо він коли-небудь буде – роздобути Клинок вічної справедливості (Blade of Eternal Justice). Як і у випадку з Second Life, на грі засновані цілі реальні підприємства. Однак на відміну від Second Life ці підприємства – використовують економіку і гру WoW – їм не зовсім раді.

На п’ятому місці Джиммі Вейлз, засновник Wikipedia

Для багатьох завсідників мережі Інтернет-енциклопедія Wikipedia стає першим і останнім місцем пошуку інформації; створене користувачами наповнення стало настільки надійним, що журнал «Nature» оголосив – по точності воно «наблизилося до Британської Енциклопедії». Сайт був названий джерелом інформації в більш ніж 100 судових рішень в США починаючи з 2004 року. Але його популярність також зробила Wikipedia метою спамерів – до такої міри, що Wikipedia тимчасово заблокувала цілу країну, Катар, не дозволяючи вносити звідти зміни. Для боротьби зі спамом Вейлз вирішив поставити на зовнішні посилання ярлики «не слідувати» – вони повідомляють пошуковим системам, що ці посилання слід ігнорувати, щоб не дозволити штучно підняти рейтинг системи з метою посилання. Така стратегія гарантує, що важливість Wikipedia в результатах пошуку буде рости. Але Wikipedia може виявитися лише першою сходинкою кар’єри Вейлза. Нещодавно він запустив власну пошукову систему WikiSeek, яка веде пошук тільки по сайтам, згаданим в Wikipedia.

На шостому місці Джон Дуерр, венчурний інвестор, Kleiner, Perkins, Caulfield & Byers

Колишній продавець Intel Джон Дуерр був королем венчурного капіталу Кремнієвої долини на протязі 27 років, інвестуючи в технологічні компанії від Sun Microsystems до Amazon.com і Google. Джефф Бізос якось назвав Дуерр «центром тяжіння Інтернет». Дуерр також фінансує свою політичну активність, підтримуючи суперечливі виборчі ініціативи в Каліфорнії – тут були задіяні дослідження з альтернативної енергії та стовбурових клітин.

Сьоме місце займає Крейг Ньюмарк, засновник Craigslist

На його Веб-сайті немає реклами, тарифи надзвичайно невеликі і стягуються з невеликої частини відвідувачів, він розміщений в домені “.org” і налічує 23 співробітника. Однак, незважаючи на свій скромний вигляд, в минулому грудні Craigslist домігся показника в 14,1 млн. Переглядів сторінок і зайняв 52-е місце в списку найбільш часто переглядаються сайтів – за даними comScore Media Metrix. Craigslist Ньюмарка став поганою звичкою всіх, хто імпульсивно оновлює списки безкоштовних матеріалів, «проповідей і захоплених відгуків» і персональної реклами, замість того, щоб працювати. Найголовніше, що він практично поодинці рекламний бізнес тематичних оголошень в газетах. (Дослідження виявило, що тільки в області затоки Сан-Франциско сайт призводить до відтоку з місцевих газет до 65 млн. Дол. На рік за рахунок оголошень про роботу.) Отримуйте, старі ЗМІ!

На восьмому місці Пітер Левінсон, президент Fox Interactive Media

Fox Interactive Media, яка належить News Corporation Руперта Мердока – одна з наймогутніших організацій в мережі, яка контролює 13 сайтів, від популярного MySpace.com до спірного FoxNews.com. Це доповнення до спектру традиційних кіно- і телекомпаній News Corp орієнтується на Інтернет і входить в список 10 найбільш відвідуваних сайтів у світі за станом на грудень 2006 року, повідомляє comScore World Metrix. І це, ймовірно, ще не все, оскільки Fox Interactive ще у своєму розпорядженні засоби в 2 млрд. Дол. США на придбання – за даними TechCrunch.

На дев’ятому місці Марісса Майєр, віце-президент з пошукових продуктів і роботи з користувачами в Google

Цариця продуктів Google управляє все більш різноманітним набором Веб-послуг і інструментів пошукового гіганта – наприклад, Google Maps, Google Desktop і Google Base, послугою електронної комерції в стилі eBay. Перша леді Google приєдналася до компанії в 1999 році, ставши першою жінкою-інженером (вона стала приблизно двадцятим співробітником). Вона працювала над мінімалістським зовнішнім виглядом Google, який сьогодні знайомий кожному. Але не звинувачуйте її в тому, що вона тільки працює і зовсім не розважається; за інформацією Веб-сайту Google, вона організовує нічні кіноперегляди для співробітників.

Завершують десятку Чед Херлі і Стів Чен, засновники YouTube

Незважаючи на покупку компанією Google, засновники YouTube Чед Херлі (CEO) і Стів Чен (директор за технологіями), здається, тільки готуються до чогось. Верховоди відео в Інтернет оголосили про плани платити користувачам за ролики, і компанія підписала кілька договорів про партнерство з великими телемережами (з MTV, NBC, Warner Music і іншими). Співзасновник Джавед Карім пішов з компанії, щоб отримати ступінь магістра з обчислювальної техніки в Стенфордському університеті.